Talk show s Tatianou Dykovou | Vilhelmovou

Na rozdíl od televizních talk-show je pojato jako divadelní setkání tří osobností, které s nadhledem, humorem, sebeironií, ale i s prostorem pro zamyšlení probírají nejrůznější situace s východisky i bez, radosti a nečekané zvraty v životě člověka, který je na jedné straně umělec a na druhé straně obyčejný člověk, vystavený nástrahám každodenního života. Ne zcela známé, ale krásné písně v podání hereček s živým klavírním doprovodem, pořadu dodávají divadelní noblesu. Scéně dominuje velké (černé a téměř neviditelné plátno) na kterém se objeví i unikátní projekce ze života všech tří účinkujících.

Účinkují: 
TATIANA DYKOVÁ  | VILHELMOVÁ

KLÁRA TROJANOVÁ | POLLERTOVÁ

PETER SERGE BUTKO

MICHAL KINDL

  • PŘEDSTAVENÍ
  • FOTO
  • PLAKÁT
  • ANOTACE
  • TECHNIKA
  • POPTÁVKA

Datum
Čas
Interpret
Lokace
Vstupné
17. 10. 2020
19:00
Ostrava - DKMOAS
5. 11. 2020
19:30
Plzeň - Měšťanská beseda
26. 11. 2020
19:00
Písek - Divadlo Fráni Šrámka

Plakát ke stažení

DVĚ KRÁSNÉ ŽENY – SKVĚLÉ HEREČKY MANŽELKY SLAVNÝCH MUŽŮ – MATKY VELKÝCH RODIN PŘÍTELKYNĚ – JEJICH VŠEDNÍ DNY I SNY – LÁSKY I ZKLAMÁNÍ – KARIÉRY A RŮŽOVÉ BRÝLE. PROSTĚ ŽENY S VELKÝM Ž I SLUŽKY S VELKÝM S.

Na rozdíl od televizních talk-show je pojato jako divadelní setkání tří osobností, které s nadhledem, humorem, sebeironií, ale i s prostorem pro zamyšlení probírají nejrůznější situace s východisky i bez, radosti a nečekané zvraty v životě člověka, který je na jedné straně umělec a na druhé straně obyčejný člověk, vystavený nástrahám každodenního života. Ne zcela známé, ale krásné písně v podání hereček s živým klavírním doprovodem, pořadu dodávají divadelní noblesu. Scéně dominuje velké (černé a téměř neviditelné plátno) na kterém se objeví i unikátní projekce ze života všech tří účinkujících. A protože dámy budou kromě diskutování na výše uvedená témata také zpívat a tančit, na piáno je doprovodí Michal Kindl.

TATIANA DYKOVÁ (Vilhelmová)

je přední česká divadelní a filmová herečka, která si získala přízeň publika mimo celé řady filmů, i účastí v televizních soutěžích Star Dance, nebo Tvoje tvář má známý hlas. Je manželkou herce a zpěváka Vojtěcha Dyka, má tři syny.

KLÁRA TROJANOVÁ (Pollertová)

je česká herečka která působí v několika pražských divadlech, publiku je známá především z mnoha televizních inscenací, filmů i seriálů (například Návštěvníci, Vesničko má středisková, Operace mé dcery, Jedna ruka netleská, Ve stínu). Je manželkou herce Ivana Trojana a má s ním 4 syny.

PETER SERGE BUTKO

je divadelní a televizní režisér, s oběma herečkami jej pojí dlouholeté přátelství. S Tatianou Dykovou jej navíc pojí letitá spolupráce na divadelních projektech (Bláznivý Petříček, Posedlost, Zhasněte Lampiony, a další), charitativních projektech (Vánoční bazar v Mokré čtvrti, Mental Power Film festival), nebo na hudebním projektu Snesitelná lehkost pití uváděného v pražské Lucerně. V současné době působí převážně jako režisér v Latinské Americe.

MICHAL KINDL

Nový objev české hudební scény, zpěvák a textař Michal Kindl, vydal v březnu 2018 své debutové album Barvy, na němž se podílel společně s producentem Alešem Zenklem a které se setkalo s velmi dobrou kritikou. Svědčí o tom i fakt, že si ho jako hosta své tour vybral např. David Koller a Štefan Margita

OBECNÉ PARAMETRY:

Délka představení: 80 min bez pauzy
Čas potřebný pro přípravu: 3 hodiny
Čas potřebný pro bourání: 45 minut

ZÁZEMÍ:

Parkovací místo pro 1 dodávku do 3,5 tuny a 1 osobní auto
Dvě šatny pro herce - 1x dámká 1x pánská - vybavené židlemi, věšáky, min 1 zásuvkou
230V / 10A, WC a sprchou s teplou vodou, s přímým přístupem na scénu žehlící prkno a žehlička, 4x čistý ručník
Jedna šatna pro techniky - vybavená WC, židlemi, věšákem, min 1 zásuvkou 230V / 10, 2x čistý ručník

SCÉNA A SVĚTLA:

Pořadatel zajístí po dohodě s produkcí 3 křesla (ideálně červené barvy).
Projekční plátno, projektor (+kabely) a elektrické piano zajistí produkce.

Scéně dominuje černé projekční plátno (3x4 m) určené k zadní projekci.
Plátno má svůj vlastní stojan, není závislé na divadelních tazích.  

Projektor (typ Optoma W316ST DLP) je umístěný na zemi za plátnem ve vzdálenosti 3 metry od plátna. Projektor je s režií propojený kabelem (UTP cat6) o délce 55 metrů, případně prostřednictvím interního rozvodu divadla (VGA/HDMI).

Nad plátnem, po jeho obou stranách potřebujeme umístnit kontra světla (modré s klapkami), umístěné na tahu (cca 2 m) za plátnem. Tato 2 světla nesmí zasahovat do plátna a na světelném pultu musí být programovány v oddělených kanálech, budou ovládány separátně.

Prostor před plátnem musí být hluboký minimálně 2 metry směrem k divákům, na šírku plátna (4 m) celý náladově osvětlený oranžovou, nebo tmavě žlutou barvou. Tato světla jsou pouze ilustrační – náladová a musí být ořezána (ideálně klapkami) tak, aby nezasahovala do plátna. Tato světla musí být na světelném pultu spojena do jednoho kanálu.

Účinkující sedí v prostoru před plátnem na 3 křeslech, každý z nich má samostatné oříznuté bodové světlo (ideálně PROFIL LIGHT z přední rampy). Tato 3 světla také nesmí zasahovat do plátna a na světelném pultu musí být programovány v oddělených kanálech, budou ovládané separátně. V případě potřeby mohou být přidány také další 2 boční světla-ulice (ideálně PROFIL LIGHT ze stran), jako doplnění plastiky obličejů účinkujích - pokud by nebylo možné dosáhnout potřebný sklon světel z přední rampy, s ohledem na to, že nesmí být osvícené plátno.

Z pohledu diváka na pravé straně plátna bude umístěno elektrické piáno. Klavírista musí být také osvětlený separátním světlem (ideálně PROFIL LIGHT z přední rampy).

Pořadatel zajistí přítomnost minimálně jednoho místního technika oprávněného poskytnout relevantní spolupráci ohledně světla a zvuku technikovi produkce, po celou dobu stavby i během představení.

ZVUK:

Všichni 3 účinkující budou potřebovat mikrofon (HAND), propojen se zvukovým zařízením divadla.

Elektrický klavír musí být propojen se zvukovým zařízením divadla.

Projekce jsou se zvukem a jsou obsluhovány z našeho vlastního MAC, který musí být také propojen se zvukovým zařízením divadla.

Stáhnout technický nákres