Což takhle rozvod, drahoušku?

Divadelní komedie Rozvod! byla napsaná přímo na tělo dvěma výjimečným hercům, Anně Polívkové a Mariánovi Miezgovi. Představení pracuje s fenoménem “divadla na divadle”, kdy oba herci hrají všechny postavy.

Hrají:
ANNA POLÍVKOVÁ, MARIÁN MIEZGA

  • PŘEDSTAVENÍ
  • FOTO
  • ANOTACE
  • TECHNIKA
  • POPTÁVKA

Datum
Čas
Interpret
Lokace
Vstupné

COŽ TAKHLE ROZVOD, DRAHOUŠKU?

Divadelní crazy komedie Což takhle rozvod, drahoušku? byla napsaná přímo na tělo dvěma výjimečným hercům, Anně Polívkové a Mariánu Miezgovi, populárnímu slovenskému herci (Panelák, Partička, Vo štvorici po Slovensku, Kukátko, Záhady těla), který již na českých scénách zazářil s Tatianou Vilhelmovou v Butkově režii v představení Zhasněte lampiony a také se objevil v řadě českých filmů i seriálů (Vyprávěj, Čtvrtá hvězda, Přes prsty)

Zdena Slaninová (A. Polívková) se vrací z lázní, kde na ni čeká její manžel, dabingový herec Laco Sáčok (M. Miezga). Zdeně v lázních nadbíhali muži a na základě toho si uvědomila, jak je atraktivní a rozhodla se pro řadu životních změn. Rozhodla se otevřít si salon, ale hlavně - rozvést se. Do děje kolem rozvodu vstupují i další postavy, jako je Zdeny přítelkyně, herečka Jiřina (M. Miezga), nebo Lacův nejlepší kamarád, seladon s tajemnou minulostí Fero (A. Polívková).

Představení pracuje s fenoménem "divadla na divadle". Oba herci hrají všechny postavy. Před očima diváků vykreslují nejrůznější charaktery a předvádějí svůj herecký talent v komických i tragických polohách. Pomyslnou třešničkou na dortu je postava advokáta, kterou hrají střídavě oba herci tak, aby divák téměř nerozeznal, že je advokát v jednotlivých scénách interpretován jiným hercem.

Výtvarná koncepce představení je připomínkou slavných filmů 60. a 70.let 20. století. Prostřednictvím (na jevišti neviditelného), černého plátna se zadní projekcí, se divadelní výstupy prolínají s filmově laděnými obrazy, které vytvářejí živou, výtvarně rozmanitou a pohyblivou scénografii představení. Což takhle rozvod, drahoušku?  je po všech stránkách komedie, která má však sobě zakódované i tragické tóny. Nahlíží na fenomén současné společnosti s nadhledem, ale také s pochopením.

Hrají:

ANNA POLÍVKOVÁ

MARIÁN MIEZGA