Lordi

Skandální salonní komedie o třech rozpustilých slovenských Lordech, kteří si v Londýně rozdělují dámy a za sexuální zážitky s nimi si nadělují červené a černé body. Jednoho večera však poruší svá pravidla a dojde ke katastrofě…

Hrají:
MARTIN HOFMANN, FILIP RAJMONT, PETER SERGE BUTKO

 

  • PŘEDSTAVENÍ
  • FOTO
  • VIDEO
  • PLAKÁT
  • ANOTACE
  • TECHNIKA
  • POPTÁVKA

Datum
Čas
Interpret
Lokace
Vstupné
19. 8. 2020
21:00
Šumperk - Divadlo v parku
30. 8. 2020
19:30
Luhačovice - MDK Elektra
31. 8. 2020
19:30
Olomouc - Divadlo na Šantovce
21. 9. 2020
19:00
Frenštát pod Radhoštěm - MKS
22. 9. 2020
19:00
Praha - Švandovo divadlo
4. 10. 2020
19:30
Plzeň - Měšťanská beseda
8. 10. 2020
19:00
Bohumín - K3
1. 11. 2020
19:00
Trutnov - UFFO
10. 11. 2020
19:00
Praha - Švandovo divadlo
1. 12. 2020
19:00
Frýdek-Místek - Kino Vlast
17. 12. 2020
19:00
Mělník - KC

Plakát ke stažení

OSCAR WILDE - LORDI

Hra se odehrává během dvou večerů v tajném gentlemanském klubu, kde se pravidelně scházejí tři lordi. Lord Remington, Lord Buttfield a Lord Bobkins. Tito páni mezi sebou hrají tajnou hru. Vždy si v klubu rozdělí dámy, které musí svést. Podle toho, jak se jim to daří nebo nedaří, nadělují si vzájemně červené a černé body. Až jednoho dne se jim celá situace nekontrolovatelně vymkne z rukou a jejich tajné přátelství se málem zhroutí díky zradě, které se jeden z nich dopustí.

Konverzační salonní komedie, plná gagů, slovního humoru a nečekaných zvratů, plně využívá zaběhlého humoru z prostředí anglické šlechty, která jakoby však vznikla a žila na slovenském venkově.

Salonní divadelní komedie je úspěšně uváděna již od března 2006. Prvních 40 repríz tohoto unikátního divadelního kusu se odehrálo na půdě Jindřišské věže. Poté se představení z kapacitních důvodů přesunulo do Café Teatru Černá Labuť, kde se odehrálo dalších beznadějně vyprodaných 90 repríz. V současné době se představení hraje ve Švandově divadle v Praze, kde se uvedlo svou 130. reprízou. Lordi mají v Čechách své další scény - pravidelně jsou uváděni v brněnském Divadle Bolka Polívky a v plzeňské Měšťanské besedě. Licenci na uvádění představení na Slovensku získal herec Maroš Kramár s kolegy Josefem Vajdou a Petrem Šimunem. V Čechách můžete v rolích Lordů vidět Martina Hofmanna, Filipa Rajmonta a Petera Serge Butka, který hru také režíroval.

Jedná se o pikantní komedii Oscara Wildea a Robbieho Rosse, kterou však nedokončili. Po 15 letech práce na rekonstrukci hry ji dokončil slovenský překladatel a dramaturg Ivan Remiáš. V Praze byla uvedena ve světové premiéře. Text ve slovenském jazyce byl původně nabídnut českým hercům k přečtení s tím, že pokud by měli zájem hru nastudovat, bude přeložena do češtiny. Hercům se hra ve slovenském jazyce natolik zalíbila, že se rozhodli ji nastudovat a dále hrát ve slovenském jazyce. Hlavním důvodem byla „hravost“ a vtipnost slovenské verze.

Hrají:

MARTIN HOFMANN

FILIP RAJMONT

PETER SERGE BUTKO

MARTIN KOTECKÝ

OBECNÉ PARAMETRY:

Délka představení: 2 hod 10 min včetně přestávky
Čas potřebný pro přípravu: 2 hodiny

Čas potřebný pro bourání: 0,5 hodiny

ZÁZEMÍ:

Parkovací místo pro 1 osobní auto

Jedna šatna pro herce - vybavené židlemi, věšáky, min 1 zásuvkou
230V / 10A, WC a sprchou s teplou vodou, s přímým přístupem na scénu žehlící prkno a žehlička
2x čistý ručník

4l neperlivé lahvové vody

SCÉNA:

Hrací prostor o minimálním rozměru 5x5 metrů

Tři křesla (ne moc hluboká a ne moc široká), případně masivnější židle s konferenčním stolkem a jeden klasický stůl. Pořadatel pošle fotografie stolku a křesel/židlí které má  dispozici produkci ke konzultaci. Křesla/židle, stůl a konferenční stolek jsou jedinou scénografií představení. Pokud má sál kde je představení uváděno proscénium před oponou cca 3 metry hluboké, je ideální představení uvést před zataženou oponou. 

SVĚTLA:

6 bodových reflektorů, 1 barevný filtr (červený).
V představení jsou pouze dvě světelné nálady.
1) Hrací prostor je osvětlený bílým světlem tak, aby bylo vidět hercům do tváře i na prostor cca 2 metry do stran kolem stolu s křesly/židlemi. Všechny tyhle základní, bílá světla je ideální mít na jednom kanálu s možností úpravy intenzity. Toto světlo je hlavním světlem v celém představení.
2) Červená nálada – jedním reflektorem s červeným filtrem je nasvícený stůl a prostřední židle.
- V představení je pouze jedna, jednoduchá světelná změna, kdy se na cca 20 sekund vymění bílá nálada za červenou a zpět na bílou. Žádné další změny v představení nejsou.

- K realizaci představení je nutná součinnost místního technika/osvětlovače, kterému bude světelná změna před představením vysvětlena a během představení bude jedním z herců (který v tom momentě není na scéně) interkomem/telefonem ke změně světla naveden.

ZVUK:

V představení zvuk hraje před představením, kdy do sálu přicházejí diváci a po představení, kdy diváci sál opouštějí. Během představení zvuk zazní pouze jednou, společně s jedinou světelnou změnou v představení. Jedná se o krátkou hudbu, která doprovází změnu světla.
- K realizaci představení je nutná součinnost místního technika/zvukaře, kterému bude moment zvuku před představením vysvětlen a během představení bude jedním z herců (který v tom momentě není na scéně) interkomem/telefonem ke spuštění zvuku naveden. 
- Hudba se pouští z CD. Pokud divadlo CD přehrávačem nedisponuje, nebo preferuje jiný typ nosiče, je potřeba na to produkci při podpisu smlouvy upozornit.

- Jedinou technickou změnu v průběhu představení (vzhledem k její jednoduchosti) na zájezdech obvykle obsluhuje jeden člověk – kterého určí pořadatel. Možností je také varianta umístit malý světelný a zvukový pult na scénu do zákulisí. V takovém případě změnu světla a hudbu obslouží jeden z herců, který v okamžiku změny není na scéně.

POŽADOVANÝ PERSONÁL:

Objednatel zajistí přítomnost a asistenci kompetentního technického personálu (znalého místního prostředí) - osvětlovač a zvukař
Technická zkouška min 1. hodinu před plánovaným začátkem představení.
UPOZORNĚNÍ:
Herci během představení na scéně kouří (pouze jednu vteřinu, poté je cigareta uhašena)

Představení je nevhodné pro mládež do 15 let